w

Lepiej stać w korku czy jechać objazdem? Niemcy już to wiedzą

Jak co roku, ADAC przeprowadził analizę utrudnień drogowych w Niemczech. Według wyników, w 2023 roku w całym kraju zanotowano ponad 500 tysięcy utrudnień w ruchu, a łączna długość korków wyniosła aż 877 tysięcy kilometrów. Czas trwania wszystkich utrudnień oszacowano na 427 tysięcy godzin, co przekłada się na ponad 48 lat. Eksperci dokonali również analizy, w których sytuacjach lepiej jest pozostać w korku, a kiedy warto poszukać alternatywnych tras.

Wyniki analizy ADAC pokazują, że utrudnienia drogowe są powszechnym problemem w Niemczech. W 2023 roku odnotowano ponad 500 tysięcy przypadków, co oznacza wzrost o 3,5% w porównaniu z poprzednim rokiem. Najwięcej utrudnień wystąpiło w regionie Bawarii, gdzie zanotowano ponad 100 tysięcy przypadków. Kolejne miejsca zajęły landy: Badenia-Wirtembergia, Nadrenia Północna-Westfalia i Dolna Saksonia.

Największym wyzwaniem dla kierowców były korki, których łączna długość wyniosła 877 tysięcy kilometrów. To oznacza wzrost o 2,5% w porównaniu z rokiem poprzednim. Najdłuższe korki wystąpiły w Nadrenii Północnej-Westfalii, gdzie łączna długość wyniosła ponad 200 tysięcy kilometrów. Kolejne miejsca zajęły Bawaria, Badenia-Wirtembergia i Dolna Saksonia 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bob Odenkirk wraca do kina akcji. Był „Nikim”, teraz będzie „Zwyczajny”

Ukraińcy skopiowali najskuteczniejszego drona Rosji