w

Listopad i grudzień to dopiero początek. W lasach pojawił się mało znany grzyb

Wiele osób uważa, że sezon grzybowy kończy się wraz z listopadem, jednak jest to błędne przekonanie. Chociaż popularne jesienne grzyby stopniowo znikają z lasów, pojawiają się inne, równie smaczne gatunki. Wśród nich znajduje się mało znany grzyb o łagodnym smaku, który idealnie nadaje się do marynowania.

Sezon grzybowy rozpoczyna się zazwyczaj wczesną jesienią i trwa aż do późnej jesieni, a niektóre gatunki można znaleźć nawet w grudniu. Wiele osób uważa, że listopad jest ostatnim miesiącem, w którym można znaleźć jadalne grzyby, jednak jest to tylko częściowo prawda. Chociaż niektóre popularne gatunki, takie jak borowiki czy kurki, zaczynają zanikać, to wciąż można znaleźć wiele innych smacznych grzybów.

Jednym z takich gatunków jest mało znany grzyb o łagodnym smaku, który jest idealny do marynowania. Ten grzyb jest często pomijany przez grzybiarzy, ponieważ nie jest tak popularny jak inne gatunki. Jednak jego smak i konsystencja są równie dobre, a nawet lepsze w niektórych przypadkach.

Ten grzyb jest 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Karina i Krzysztof Bosakowie doczekali się córki. Posłanka pokazała zdjęcie trzeciego dziecka

Kia Sorento II. Poradnik kupującego: polecane wersje, największe wady