w

Listopadowa inflacja negatywnie zaskoczy? Oto, co mówią ekonomiści

W czwartek, 30 listopada, Główny Urząd Statystyczny przedstawi szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych za listopad, co stanowi wstępny odczyt inflacji w tym miesiącu. Od marca tego roku, konsumenci mogli cieszyć się dobrymi wieściami z GUS-u, który regularnie raportował wyraźne spadki dynamiki cen w ujęciu rocznym. Czy trend ten będzie kontynuowany również w tym miesiącu? Czy może najsilniejsze wyhamowanie inflacji już za nami? Interia Biznes postanowiła sprawdzić, jakie prognozy w tym zakresie mają eksperci ekonomii.

W ostatnich miesiącach, GUS regularnie informował o spadkach inflacji w ujęciu rocznym, co przynosiło ulgę dla konsumentów. Jednakże, czy ten trend będzie kontynuowany również w listopadzie? W czwartek, 30 listopada, Główny Urząd Statystyczny przedstawi szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych za ten miesiąc, co pozwoli na wstępną ocenę poziomu inflacji.

Od marca br., GUS regularnie raportował wyraźne spadki dynamiki cen w ujęciu rocznym, co było wynikiem m.in. niższych cen żywności i paliw. Jednakże, czy najsilniejsze wyhamowanie inflacji już za nami? Czy może w listopadzie będziemy świadkami odwrócenia tego trendu? Interia Biznes postanowiła zbadać, jakie prognozy w tym zakresie mają eksperci ekonomii.

W ostatnich miesiącach, konsumenci mogli cieszyć się dobrymi wieściami z GUS-u, który regularnie informował o spadkach inflacji w ujęciu rocznym. Jednakże, czy w listopadzie również będziemy mogli liczyć na pozytywne informacje? Czy może najsilniejsze wyhamowanie inflacji już za n 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PKB urośnie, ale dług publiczny też. Nowe prognozy dla Polski

Ryzen Z1 APU trafia do mini PC. Układ zaprojektowany dla handheldów wypada obiecująco w testach