w

Ludzie przybyli na Curaçao setki lat wcześniej, niż wskazywały dotychczasowe badania

Historia migracji człowieka i pojawiania się naszego gatunku na kolejnych terenach jest niezwykle fascynująca i wciąż nie do końca poznana. Nawet w przypadku stosunkowo niedawnych wydarzeń, jak pojawienie się człowieka na nowych terenach, ciągle odkrywane są nowe fakty i informacje. Ostatnie badania przeprowadzone przez naukowców z Simon Fraser University (SFU) oraz National Archaeological Anthropological Memory Management z Curaçao wykazały, że ludzie mogli pojawić się na tej wyspie o wiele wcześniej, niż dotychczas sądziliśmy.

Wiele wskazuje na to, że nasz gatunek, Homo sapiens, pojawił się na Ziemi około 200 tysięcy lat temu w Afryce i stopniowo rozprzestrzeniał się na inne kontynenty. Jednakże, dokładne daty i trasy migracji są nadal przedmiotem dyskusji i badań. W przypadku Curaçao, wcześniejsze szacunki mówiły o pojawieniu się ludzi na wyspie około 600 lat temu. Jednakże, nowe badania wykazały, że mogło to nastąpić już około 400 lat temu.

Wyniki badań opierają się na analizie znalezisk archeologicznych, takich jak narzędzia kamienne i kości zwierząt, oraz na badaniach genetycznych. Naukowcy odkryli, że ludzie mogli dotrzeć na Curaçao z Ameryki Południowej, a nie z Ameryki Środkowej, jak wcześniej sądzono. To odkrycie może zmienić nasze postrzeganie migracji ludzi na kontynentach amerykańskich.

Ponadto, badania wykazały, że ludzie mogli osiedlić się na Curaçao już w okresie prekolumbijskim, czyli przed 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zakaz sprzedaży aut spalinowych do likwidacji? Partie obiecują

„Miasteczko Salem” nie trafi do kosza. Zadebiutuje na platformie streamingowej