w

Masz Teslę? Powinieneś wozić młotek do szyb

Niemiecki automobilklub ADAC apeluje do kierowców, aby w trosce o własne bezpieczeństwo zapoznali się z procedurą „awaryjnego” otwierania drzwi w samochodach wyposażonych w „aerodynamiczne” elektryczne klamki. W przypadku wypadku, takie klamki mogą przysporzyć ratownikom dużych problemów, dlatego ważne jest, aby kierowcy byli przygotowani na ewentualność konieczności szybkiego i bezpiecznego opuszczenia pojazdu.

Wśród zaleceń ADAC pojawia się nawet wzmianka o wożeniu w aucie „awaryjnego” młotka do szyb. Jest to niezbędne w przypadku, gdy drzwi nie da się otworzyć z powodu uszkodzenia lub zablokowania klamki. Młotek ten może być również przydatny w sytuacji, gdy kierowca lub pasażer znajdują się w pułapce w samochodzie i muszą szybko opuścić pojazd.

Kierowcy powinni również pamiętać o tym, że w przypadku wypadku, gdy samochód zostanie unieruchomiony, a drzwi nie da się otworzyć, należy natychmiast wyłączyć silnik i wyłączyć zapłon. W ten sposób uniknie się ryzyka wybuchu lub pożaru, a także ułatwi pracę ratownikom.

ADAC zaleca również, aby kierowcy regularnie sprawdzali stan swoich klamek i w razie potrzeby wymieniali je na tradycyjne, manualne. W przypadku awarii elektrycznych klamek, kierowca 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Filmy, w których nic nie jest jasne, a finał jest bardziej skomplikowany niż się wydaje

Apple wchodzi w nowy biznes. Będzie tworzyło roboty do domu