w

Mieszkają w naszych organizmach, nie mieliśmy o tym pojęcia. „To szaleństwo”

Badacze analizujący ogrom zamieszkujących ludzkie organizmy drobnoustrojów, natknęli się na zupełnie nową klasę obiektów, które nazwali obeliskami. Im bardziej zgłębiają ten temat, tym więcej szalonych rzeczy dostrzegają, co wzbudza w nich coraz większe zainteresowanie. Według jednego z ekspertów zajmujących się mikrobiologią, odkrycie tych bytów jest przełomowe i może mieć ogromne znaczenie dla naszego zrozumienia mikrobiomu ludzkiego.

Obeliski są mikroskopijnymi strukturami, które kolonizują mikrobiom ludzki. Naukowcy uważają, że istnieją one od dawna, jednak dopiero teraz zostały zauważone i zbadane. Ich obecność jest niezwykle trudna do wykrycia, ponieważ są one bardzo małe i nie wywołują żadnych objawów chorobowych. Jednakże, wraz z postępem technologicznym, badacze zaczęli dostrzegać obeliski i zwrócić na nie uwagę.

Według pierwszych badań, obeliski są w stanie przetrwać w różnych warunkach i kolonizować różne części ciała człowieka, w tym skórę, przewód pokarmowy i układ oddechowy. Naukowcy są zdziwieni, że te mikroskopijne struktury mogą przetrwać w tak różnorodnym środowisku i nie wywoływać żadnych objawów chorobowych. Jednakże, wciąż nie jest jasne, jaka jest ich dokładna funkcja i czy mogą one stanowić zagrożenie dla ludzkiego zdrowia.

Badacze są zgodni, że obeliski są niezwykle interesującym odkryciem i wymagają dalszych badań. Jedną z teorii jest, że mogą one pełnić rolę symbiontów, czyli organizmów współżyjących z innym organizmem, na wzajemnym korzyścią dla obu stron 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naukowcy przedstawiają przełomową metodę wykrywania raka trzustki

Już dwadzieścia lat temu chciał u niego zagrać. Wtedy go nie chciał