w

Miliony aut napędzanych wodorem lepsze niż te na diesel i benzynę. To się opłaca

Czy pojazdy elektryczne zasilane wodorem mogą konkurować ceną paliwa z tradycyjnymi pojazdami benzynowymi i dieslowskimi? Naukowcy z Houston przeprowadzili badania, które dowodzą, że ewentualna rewolucja motoryzacyjna w Teksasie jest całkiem realna. W ostatnim czasie obserwujemy ogromny wzrost popularności samochodów elektrycznych, w tym także tych zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi. Czy takie pojazdy są w stanie konkurować z tradycyjnymi pojazdami pod względem ceny paliwa?

Według raportu naukowców z Houston, pojazdy elektryczne zasilane wodorem mogą być konkurencyjne cenowo w porównaniu do pojazdów korzystających z benzyny lub diesla. Woda jest powszechnie dostępna i tania, co oznacza, że ​​koszty związane z produkcją wodoru są znacznie niższe niż koszty wydobycia i przetwarzania ropy naftowej. Ponadto, w przeciwieństwie do pojazdów tradycyjnych, samochody elektryczne zasilane wodorem nie emitują szkodliwych substancji, co może przyczynić się do zmniejszenia kosztów związanych z ochroną środowiska.

W ostatnich latach, coraz więcej producentów samochodów wprowadza na rynek modele zasilane wodorem, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu tą technologią. W porównaniu do pojazdów elektrycznych zasilanych bateriami, samochody zasilane wodorem mają większy zasięg i krótszy czas ładowania, co czyni je bardziej praktycznymi dla kierowców. Ponadto, wodorowe ogniwka paliwowe są 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tragedia na gospodarstwie Waldemara z „Rolnika”. Widzowie czekają na decyzję

The Sims 4: Do wynajęcia na zwiastunie rozgrywki. Zapowiada się niezła zabawa i problematyczni lokatorzy