w

Mrugasz światłami? Lepiej zobacz, komu pomagasz

W trakcie jazdy po polskich drogach często możemy natknąć się na sytuację, w której kierowcy ostrzegają się nawzajem przed kontrolą policji poprzez mruganie światłami drogowymi. Niestety, nie jest to zachowanie zgodne z przepisami i może skutkować otrzymaniem mandatu. Dlatego też policjanci z Piły postanowili zwrócić uwagę na to, że nie powinniśmy dopuszczać się takiego czynu, nie tylko ze względu na możliwość ukarania finansowego.

Ostrzeganie innych kierowców o kontroli drogowej poprzez mruganie światłami jest nie tylko nielegalne, ale również niebezpieczne. Może to wprowadzić zamieszanie na drodze i spowodować niebezpieczne sytuacje, zwłaszcza w przypadku nagłego hamowania lub zmiany pasa ruchu. Ponadto, taka forma ostrzeżenia może być wykorzystywana przez przestępców, którzy chcą uniknąć zatrzymania przez policję.

Warto również pamiętać, że kierowcy, którzy ostrzegają innych o kontroli drogowej, mogą zostać ukarani mandatem w wysokości do 500 złotych. Jest to sankcja za naruszenie przepisów 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

„W tym tygodniu pieniądze cię polubią”. Wróżka Anne wskazuje jeden znak zodiaku

Szokujące słowa Prokopa o dawnym znajomym z TVN-u. To nie były plotki o Hołownii