w

Na to czekaliśmy. Produkcja przemysłowa w Polsce wreszcie odbija

Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, gospodarka Polski prezentuje się obecnie w dobrym świetle. W październiku 2023 roku produkcja przemysłowa wzrosła o 1,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Co więcej, w porównaniu z poprzednim miesiącem, produkcja wzrosła o 4,1 proc. – takie informacje przekazał GUS.

Te pozytywne wyniki są szczególnie ważne po niepokojącym odczycie z września, kiedy to produkcja przemysłowa spadła o 3,1 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Warto zauważyć, że w ostatnich miesiącach gospodarka Polski przejawiała pewne oznaki spowolnienia, dlatego obecne dane są o tyle istotne, że wskazują na poprawę sytuacji.

Warto również podkreślić, że wzrost produkcji przemysłowej jest jednym z kluczowych wskaźników stanu gospodarki. Oznacza to, że rozwój sektora przemysłowego ma pozytywny wpływ na całą gospodarkę kraju. Dzięki temu, można oczekiwać dalszego wzrostu i stabilizacji polskiej gospodarki w najbliższych miesiącach. 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Puławskie Azoty nie dla Orlenu. Daniel Obajtek komentuje

AMD Threadripper bije rekordy. Ale czy będzie istotny dla świata? [WIDEO]