w

Najbogatsze rodziny na świecie. Liderzy z majątkiem 305 miliardów dolarów

Według raportu Bloomberga, najbogatsza rodzina na świecie posiada majątek o wartości 305 miliardów dolarów. Rodzina Al Nahyan, która cieszy się tym bogactwem, nie tylko korzysta z dochodów z wydobycia ropy naftowej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale także jest właścicielem klubu piłkarskiego Manchester City. Zaskoczeniem jest utrata pierwszego miejsca przez rodzinę Waltonów, którzy do tej pory byli niekwestionowanymi liderami w zestawieniu dzięki swojej sieci handlowej Walmart. Ich majątek szacowany jest na ponad 259,7 miliarda dolarów.

Wysoko w rankingu znajdują się również właściciele francuskiego domu mody Hermes, znani z produkcji luksusowych torebek Kelly, których ceny na aukcjach sięgają setek tysięcy dolarów. Ich majątek szacowany jest na ponad 150,9 miliarda dolarów.

Autorzy raportu zwracają uwagę na trend wzrostu majątków u większości wymienionych rodzin, który nie był przewidywany nawet przez najbardziej pesymistycznych analityków. Pomimo trwających konfliktów i problemów gospodarczych w różnych krajach, łączny majątek wszystkich wymienionych rodzin wzrósł o 1,5 biliona dolarów.

Jednak nie jest to wyjątek, ponieważ podobny trend był już zauważalny w przypadku najbogatszych ludzi na świecie. Według indeksu miliarderów Bloomberga, liderzy rankingu – Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, i Jeff Bezos, założyciel Amazona – w ostatnich miesiącach zwiększyli swoje majątki o ponad 150 miliardów dolarów.

W całym zestawieniu tylko dwie osoby, spośród 20 najbogatszych na świecie, zubożały w ciągu 2023 roku – indyjski potentat Gautam Adani i amerykańska filantropka Julia Koch. 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wziął rozwód po 18 latach. Wiadomo, z kim teraz spotyka się Kevin Costner

„Chłopi” powalczą o Oscary we wszystkich kategoriach!