w

Najlepsze filmy akcji ostatniej dekady. Przy nich nie można się nudzić

W dzisiejszych czasach, akcyjniaków w telewizji i na platformach streamingowych jest mnóstwo. Niestety, większość z nich nie wyróżnia się oryginalnością, a niedoskonałości techniczne próbuje zatuszować szybkim montażem lub udziałem znanych gwiazd na drugim lub trzecim planie. Jednak w ostatnich latach pojawiło się kilka perełek, które szybko stały się klasykami gatunku. Oto lista najlepszych filmów akcji, które miały swoje premiery w 2014 roku lub później. Co ważne, oferują one o wiele więcej niż tylko wybuchy – choć oczywiście, wybuchów nie brakuje.

1. „John Wick” (2014) – ten film z Keanu Reevesem w roli głównej od razu stał się kultowym dziełem. Opowiada historię byłego zabójcy, który po stracie ukochanej żony i psa, postanawia zemścić się na swoich byłych pracodawcach. Pełen akcji, szybkich scen walki i niesamowitych efektów specjalnych, „John Wick” to must-see dla fanów gatunku.

2. „Mad Max: Na drodze gniewu” (2015) – ten film to prawdziwa uczta dla oczu. Wizualnie imponujący, pełen szalonych pościgów i niezwykłych postaci, „Mad Max” to odświeżenie kultowej serii z lat 80. W roli tytułowego bohatera występuje Tom Hardy, a w roli antagonisty – niezapomniana Charlize Theron.

3. „Sicario” (2015) – ten film to połączenie akcji z thrillerem. Opowiada historię agentki FBI, która zostaje wciągnięta w niebezpieczną misję na granicy USA i Meksyku. W rolach głównych występują Emily Blunt, Josh Brolin i Benicio Del Toro. „Sicario” to nie tylko dynamiczna akcja, ale także głębokie przemyślenia na temat wojny z narkotykami i moralności.

4. „Baby Driver” (201 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mapy Google z istotną zmianą. Nowa funkcja trafia do wszystkich

Tajemnicza zapowiedź AC/DC wywołała burzę! „Jesteście gotowi”