w

NASA od kilku miesięcy nie potrafi rozwiązać problemu z Voyagerem 1

Calla Coffield, rzeczniczka prasowa Jet Propulsion Laboratory, poinformowała, że NASA nadal boryka się z problemem związanym z sondą kosmiczną Voyager 1. W grudniu ubiegłego roku, sonda zaczęła przesyłać na Ziemię niezrozumiały ciąg kodu binarnego, który wyglądał jakby coś się zacięło. Po przeprowadzeniu dochodzenia, ustalono, że problem dotyczył komputera FDS (flight data system). Pomimo podjętych działań, w tym zrestartowania systemu, problem nadal nie został rozwiązany.

Voyager 1 jest jedną z najważniejszych misji kosmicznych w historii NASA. Sonda została wystrzelona w 1977 roku i jest obecnie najdalszym obiektem stworzonym przez człowieka, który opuścił Układ Słoneczny. Przez ponad 40 lat podróży, sonda przekazała niesamowite dane i zdjęcia z odległych zakątków kosmosu, co pozwoliło naukowcom na lepsze zrozumienie naszego wszechświata.

Jednakże, ostatnie problemy z komputerem FDS stanowią wyzwanie dla misji Voyagera 1. W grudniu ubiegłego roku, naukowcy zauważyli, że sonda zaczęła przesyłać na Ziemię niezrozumiały ciąg kodu binarnego. Po dokładnym przeanalizowaniu danych, ustalono, że problem dotyczył komputera FDS, który jest odpowiedzialny za zbieranie i przetwarzanie danych z różnych instrumentów naukowych na pokładzie sondy.

Po przeprowadzeniu dochodzenia, nau 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rząd w pełni legalnie pozna wiele cennych danych na twój temat. Wszystko przez AML

Jak uniknąć podwyżek cen prądu? Prosty sposób