w

Nastolatkowie używający smartfonów ponad 4 godziny dziennie mają więcej problemów psychicznych

Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Centrum Medycznego Uniwersytetu Hanyang, u nastolatków korzystających z smartfonów przez ponad 4 godziny dziennie występuje większy odsetek problemów psychicznych oraz używania substancji odurzających. Wyniki te zostały uzyskane po przeanalizowaniu danych ponad 50 000 koreańskich nastolatków. Wskazują one na istotny związek między nadmiernym korzystaniem z urządzeń mobilnych a negatywnymi konsekwencjami dla zdrowia psychicznego i zachowań młodzieży.

Wśród problemów psychicznych, które częściej występowały u nastolatków spędzających dużo czasu na smartfonie, wymieniane są m.in. depresja, lęk, zaburzenia snu oraz problemy z koncentracją. Ponadto, badania wykazały, że ci sami młodzi ludzie częściej sięgają po używki, takie jak alkohol czy narkotyki.

Wyniki te są szczególnie niepokojące, biorąc pod uwagę fakt, że smartfony są powszechnie dostępne i coraz częściej wykorzystywane przez młodzież. Wraz z rozwojem technologii, coraz więcej czasu spędzamy wirtualnie, co może mieć neg 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To „jeden z najpiękniejszych filmów, jakie kiedykolwiek narysowano” [zwiastun]

„Wonka” podbija światowy box office. Film wciąż czeka na polską premierę