w

Nawet 750 tys. zł dopłaty do nowego auta. Dotyczy wąskiej grupy użytkowników

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nowy program dotacyjny na zakup samochodów elektrycznych, który ma na celu wspieranie rozwoju ekologicznej motoryzacji w Polsce. Program ten przewiduje dopłaty w wysokości nawet do 750 tysięcy złotych na zakup pojazdów elektrycznych, a łączna kwota przeznaczona na ten cel wynosi aż 1 miliard złotych.

Dofinansowanie będzie dostępne wyłącznie dla pojazdów ciężarowych, co ma na celu zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery oraz redukcję hałasu w miastach. W ramach programu, przedsiębiorcy i instytucje będą mogli otrzymać wsparcie finansowe na zakup nowych, ekologicznych pojazdów lub na modernizację istniejących flot samochodowych poprzez wymianę na pojazdy elektryczne.

Projekt ten jest częścią działań Funduszu na rzecz ochrony środowiska i promocji zrównoważonego rozwoju, a także realizacji celów związanych z redukcją emisji gazów cieplarnianych i poprawą jakości powietrza w Polsce. Wprowadzenie dofinansowania na zakup pojazdów elektrycznych ma również na celu zachęcenie przedsiębiorców do inwestowania w nowoczesne i ek 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biegun południowy Księżyca, gdzie mają lądować Artemis III, to niezbyt bezpieczne miejsce

Daniel Olbrychski porównał Angelinę Jolie do… Beaty Tyszkiewicz