w

Netflix na Dzień Kobiet. Filmy z tymi bohaterkami warto obejrzeć

Dzień Kobiet na filmowo? Czemu nie! Na platformie Netflix znajduje się wiele filmów o kobietach i dla kobiet, które są nie tylko świetnie zrealizowane, ale także pełne barwnych i inspirujących bohaterek oraz wciągających fabuł. Z okazji 8 marca, warto zorganizować sobie przyjemny seans w gronie przyjaciółek lub partnerki, a także wybrać się na wieczór filmowy z drugą połówką. W zasobach popularnego serwisu streamingowego znajduje się mnóstwo propozycji, a my przygotowaliśmy kilka filmów z ciekawymi i silnymi kobiecymi postaciami.

1. „Wonder Woman” (2017) – film opowiadający o niezwykłej superbohaterce, która walczy o sprawiedliwość i pokonuje przeciwności losu. To historia o sile, odwadze i determinacji, która z pewnością zainspiruje każdą kobietę.

2. „Dumplin'” (2018) – komedia o nastolatce, która postanawia wziąć udział w konkursie piękności, aby udowodnić, że piękno nie zależy od wyglądu zewnętrznego. Film porusza ważne tematy związane z akceptacją siebie i walką z przekonaniami społecznymi.

3. „The Help” (2011) – opowieść o trzech odważnych kobietach, które w latach 60. walczyły o prawa Afroamerykanek w południowych Stanach Zjednoczonych. Film porusza tematy rasizmu, niesprawiedliwości i siły kobiet w walce o swoje prawa.

4. „Hidden Figures” (2016) – opowieść o trzech afroamerykańskich matematyczkach, które odegrały kluczową rolę w programie kosmicznym NASA. To historia o sile i determinacji kobiet, które pokonały bariery rasowe i udowodniły swoją wartość.

5. „The Devil Wears Prada” (2006) – komedia o młodej dziennikarce, która dostaje pracę u wymag 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowy film z ataku na rosyjski okręt. Litania błędów załogi

Poznaliśmy program pierwszej edycji Timeless Film Festival Warsaw