w

Nie będzie podatku od samochodów spalinowych. Skąd ta zmiana?

Minęło już wiele czasu od wprowadzenia Krajowego Planu Ochrony (KPO), który przewidywał wprowadzenie podatków od posiadania samochodów. Jednakże, resort Środowiska i Klimatu, odpowiedzialny za te zmiany, planuje teraz zmiany w sposobie naliczania podatku akcyzowego. Jest to bardzo dobra wiadomość dla kierowców, ponieważ w KPO czytamy o opłacie rejestracyjnej i podatku cyklicznym, podczas gdy akcyza jest naliczana jednorazowo, przed pierwszą rejestracją samochodu w kraju.

Zmiana ta może być wynikiem bałaganu w Centralnej Ewidencji Pojazdów, która jest odpowiedzialna za gromadzenie informacji o pojazdach w Polsce. Wiele osób zgłaszało problemy z rejestracją swoich samochodów w systemie, co mogło wpłynąć na decyzję resortu o zmianie sposobu naliczania podatku akcyzowego.

Wprowadzenie podatków od posiadania samochodów było kontrowersyjnym tematem od samego początku. Wielu kierowców obawiało się, że będzie to dodatkowe obciążenie dla ich budżetu, szczególnie w przypadku posiadania więcej niż jednego pojazdu. Jednakże, zmiana w sposobie naliczania podatku akcyzowego może przynieść ulgę dla wielu osób.

Podatek akcyzowy jest naliczany na podstawie pojemności silnika pojazdu oraz jego rodzaju paliwa. W przypadku samochodów benzynowych, podatek jest wyższy niż dla pojazdów z silnikiem diesla. Jednakże, w nowym systemie naliczania podatku akcyzowego, resort Środowiska i Klimatu planuje uwzględnić również inne czynniki, takie jak emisja spalin czy zużycie paliwa. To oznacza, że kierowcy, którzy wybierają bardziej ekologiczne pojazdy, mogą liczyć na niższy podatek ak 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tysiące mandatów z fotoradarów bezprawnych? RPO chce zmiany prawa

Głosem roztapiała serca! Niewiarygodny występ w „Mam talent” hitem sieci