w

Niemcy już nie chcą samochodów elektrycznych. Sprzedaż drastycznie spada

Niemcy nadal nie wykazują zainteresowania zakupem nowych samochodów elektrycznych. Pomimo upływu trzech miesięcy od wycofania przez niemieckie władze dopłat do zakupu pojazdów elektrycznych, trend odwracania się nabywców od samochodów ładowanych z gniazdka wciąż jest wyraźnie zauważalny. Jednak dla sprzedawców pojawiło się pewne światełko w tunelu.

W ostatnich latach, Niemcy były jednym z głównych rynków dla samochodów elektrycznych w Europie. Jednak po wycofaniu się rządu z programu dopłat do zakupu pojazdów elektrycznych, sprzedaż tych aut gwałtownie spadła. W ciągu trzech miesięcy od wycofania dopłat, liczba rejestracji nowych samochodów elektrycznych zmniejszyła się o ponad 60%.

Jednym z głównych powodów, dla których Niemcy nie chcą kupować nowych samochodów elektrycznych jest cena. W porównaniu do tradycyjnych pojazdów z silnikiem spalinowym, samochody elektryczne są znacznie droższe. Dodatkowo, brak dopłat rządowych sprawia, że zakup takiego auta jest jeszcze bardziej kosztowny dla przec 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Serduszko puka w rytmie… przestępstwa. To zdradza o tobie tętno

dziś, 7 kwi 20:00 (TVN 7) – Godzilla II: Król potworów