w

Niemieccy politycy: Powstrzymamy zakaz dla aut spalinowych

W 2035 roku w Europie ma wejść w życie zakaz rejestrowania samochodów spalinowych. Czy jest to już przesądzone? Niemieccy politycy mają w zanadrzu pewien as, który może odwrócić podjętą decyzję. Manfred Weber, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, jest przekonany, że istnieje możliwość zmiany już podjętych decyzji. Wszystko będzie zależało od wyników przyszłorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego.

W 2019 roku Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie redukcji emisji CO2 w sektorze transportu, w której zalecono wprowadzenie zakazu rejestracji nowych samochodów spalinowych w UE od 2035 roku. Decyzja ta spotkała się z mieszanymi reakcjami, a niektórzy politycy, w tym niemieccy, wyrazili swoje obawy co do jej skutków dla przemysłu motoryzacyjnego i gospodarki.

Jednym z głosów sprzeciwu jest Manfred Weber, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, która jest największą frakcją w Parlamencie Europejskim. Według Webera, decyzja o wprowadzeniu zakazu rejestracji samochodów spalinowych nie jest jeszcze ostateczna i może zostać zmieniona w przyszłości. Polityk ten uważa, że wszystko będzie zależało od wyników przyszłorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Weber podkreśla, że jego partia jest za walką ze zmianami k 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pawbeats i Patec nagrali klip na 6000 m n.p.m. Wideo przejdzie do historii

Organy wewnętrzne starzeją się w różnym tempie. Uda się przewidzieć, który pierwszy zawiedzie?