w

Niesamowita poświata atmosfery Ziemi uchwycona z pokładu ISS

Podczas swojego pobytu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, astronauci mieli okazję uchwycić niezwykły widok Ziemi. Na zdjęciu widać złocistą poświatę nad powierzchnią naszej planety. To fascynujące zjawisko jest wynikiem oddziaływania promieni słonecznych z atomami i cząsteczkami znajdującymi się w naszej atmosferze.

Złocista poświata, zwana również złotym godzinnym, jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych zjawisk atmosferycznych. Powstaje ona w momencie, gdy promienie słoneczne padają na naszą atmosferę pod kątem, co powoduje rozproszenie światła w różnych kierunkach. W efekcie, niebo nad Ziemią nabiera złocistego odcienia, a powierzchnia planety wydaje się być otulona delikatną poświatą.

Aby zrozumieć, dlaczego ta poświata jest tak wyjątkowa, musimy przyjrzeć się bliżej procesowi jej powstawania. Gdy promienie słoneczne docierają do naszej atmosfery, są one rozproszane przez cząsteczki powietrza, a także przez pył i inne zanieczyszczenia znajdujące się w powietr 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Normy są coraz ostrzejsze, a realne emisje spalin z samochodów nie spadają

Odra szaleje. Gwałtowny wzrost liczby przypadków, w Europie nawet 45-krotny