w

Niezwykła historia Ferrari. Służyło do przemytu złota, potem zniknęło, a dziś?

Niebywałe jest pochodzenie i historia pewnego egzemplarza Ferrari 365 GTB/4 Daytona, który wzbudza ogromne zainteresowanie wśród miłośników motoryzacji. Samochód ten został sprzedany w Libii, jednak jego losy szybko się skomplikowały. Został on skonfiskowany na Węgrzech za przemyt, stając się jedynym takim pojazdem w krajach leżących za „Żelazną Kurtyną”.

Początkowo auto było normalnie użytkowane, jednak po zatrzymaniu przez węgierskie służby celne, zostało przejęte przez państwo. W tym czasie, kiedy większość samochodów luksusowych była niedostępna dla zwykłych obywateli, Ferrari 365 GTB/4 Daytona stało się symbolem bogactwa i prestiżu.

Po upadku komunizmu, samochód został odzyskany przez swojego właściciela i trafił do prywatnej kolekcji. Od tego momentu stał się prawdziwą perełką dla kolekcjonerów, którzy są gotowi zapłacić fortunę za jego posiadanie.

Nie tylko historia tego egzemplarza jest niezwykła, ale również jego wyjątkowe cechy. Ferrari 365 GTB/4 Daytona jest jednym z najbardziej pożądanych modeli włoskiej marki, a jego 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najstarsza polska didżejka! Vika ma 84 lata i szaleje w klubach

Rzuciła karierę i wyjechała z Polski. Dziś pracuje jako kelnerka. Pamiętacie Fiolkę?