w

Niezwykłe zjawisko na niebie. Przypomina portal do innego świata

Obserwatorzy, którzy postanowili wybrać się na nocną wyprawę w celu uwiecznienia pięknej zorzy polarnej, nie spodziewali się, że staną się świadkami zupełnie innego, tajemniczego zjawiska. Podczas swojej wyprawy, przypadkowo natknęli się na niezwykły, świetlny wir, który był widoczny m.in. z Grenlandii oraz Islandii. To niezwykłe zjawisko wzbudziło ogromne zainteresowanie i wyobraźnię wielu osób. Niektórzy zaczęli spekulować, że może to być UFO lub nawet portal do innego wymiaru.

Jednak, jak się okazało, wyjaśnienie tego fenomenu jest znacznie bardziej prozaiczne. Naukowcy wyjaśnili, że świetlny wir jest efektem zderzenia cząsteczek wiatru słonecznego z polem magnetycznym Ziemi. W wyniku tego zderzenia, cząsteczki wiatru słonecznego są przyciągane przez pole magnetyczne i wnikają w atmosferę Ziemi w okolicach biegunów. Tam, w wyniku reakcji chemicznych, powstają piękne, migoczące światła, które nazywamy zorzą polarną.

Mimo że wyjaśnienie tego zjawiska jest proste, nie zmienia to faktu, że obserwacja świetlnego wiru jest niezwykle fascynująca i niezapomniana. Dla wielu osób, które miały okazję go zobaczyć, był to nie tylko piękny widok, ale także niezwykłe doświadczenie, które na długo pozostanie w ich pamięci. Dlatego też, nie ma co się dziwić, że wiele osób zaczęło spekulować i 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sekrety małopolskiego klasztoru. Odkryto tajemne przejścia

Sukces policji w walce z kradzieżami aut. 129 zarzutów