w

Nowe dane z polskiego przemysłu. Optymizm największy od lutego 2022 roku

Według najnowszych danych zebranych przez S&P Global, Indeks PMI dla przemysłu w listopadzie wyniósł 48,7 pkt, co stanowi wzrost o 4,2 pkt w porównaniu z październikiem, kiedy wynosił on 44,5 pkt. Jest to największy wzrost wskaźnika w ciągu ostatnich 25 lat, z wyjątkiem miesięcy pandemii od maja do lipca 2020 roku. Co więcej, optymizm dotyczący wielkości produkcji był najwyższy od lutego 2022 roku.

Wzrost Indeksu PMI dla przemysłu jest pozytywnym sygnałem dla gospodarki, ponieważ wskazuje na poprawę warunków w sektorze przemysłowym. Warto zauważyć, że wskaźnik ten jest obliczany na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród przedsiębiorstw, które oceniają swoją sytuację w porównaniu z poprzednim miesiącem. W przypadku listopadowego wzrostu, firmy zgłosiły poprawę w wielu obszarach, co może świadczyć o ożywieniu gospodarczym.

Największy wpływ na wzrost Indeksu PMI miało zwiększenie zamówień, co może być związane z poprawą nastrojów wśród konsumentów i wzrostem popytu na produkty przemysłowe. Ponadto, firmy zgłosiły również wzrost produkcji, co może być wynikiem lepszej sytuacji na rynkach zagranicznych, a także poprawy sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Optymiz 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TSA MNKWL i płyta „Niezwyciężony” na winylu. „Dreszczyk emocji”

R. Petru o działaniach Orlenu: To jest materiał dla prokuratury