w

Nowe oszustwo na Facebooku. Polacy zagrożeni atakiem cyberprzestępców

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego (CSIRT KNF) ostrzega Polaków przed nowym niebezpieczeństwem, które może dotknąć osoby korzystające z popularnego portalu społecznościowego Facebook. Cyberatak, który jest obecnie na fali, może łatwo doprowadzić do poważnych konsekwencji dla użytkowników.

CSIRT KNF, działający w ramach Komisji Nadzoru Finansowego, jest odpowiedzialny za monitorowanie i reagowanie na incydenty związane z bezpieczeństwem komputerowym w sektorze finansowym w Polsce. W ostatnim czasie zespół ten zauważył wzrost aktywności cyberprzestępców, którzy wykorzystują popularność Facebooka do przeprowadzania ataków na użytkowników.

Cyberprzestępcy wykorzystują różne metody, aby wyłudzić dane osobowe i finansowe od użytkowników Facebooka. Jedną z najczęstszych jest wysyłanie fałszywych wiadomości lub linków, które wyglądają jak oficjalne powiadomienia od portalu społecznościowego. Po kliknięciu w taki link, użytkownik może zostać przekierowany na fałszywą stronę logowania, gdzie zostaną pobrane jego dane logowania.

Konsekwencje takiego ataku mogą być bardzo pow 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zima sparaliżowała samochody elektryczne. Tesle utknęły przy ładowarkach

Drogowcy wykopali tunel na Północnej Obwodnicy Krakowa. Kiedy nim pojedziemy?