w

Nowe paliwo przebojem zdobywa Europę. Uratuje silniki diesla?

Czechy to kolejny kraj po Austrii i Słowacji, w którym kierowcy mogą już zatankować swoje diesle HVO100. Jest to paliwo przeznaczone do silników wysokoprężnych, w całości stworzone z uwodornionych olejów roślinnych. Paliwo HVO100 jest wytwarzane wyłącznie ze źródeł odnawialnych i w porównaniu do klasycznego oleju napędowego, w zależności od metodologii, może zmniejszyć emisję CO2 o 50 lub nawet 90 procent.

Coraz częściej paliwo HVO100 jest traktowane jako „brakujące” ogniwo na drodze do elektryfikacji samochodowego transportu ciężarowego. Dzięki swoim właściwościom, jest ono coraz częściej wybierane przez kierowców i właścicieli flot samochodowych, którzy chcą zmniejszyć swoje ślady węglowe i przyczynić się do ochrony środowiska.

W Czechach, paliwo HVO100 jest dostępne w coraz większej liczbie stacji benzynowych, co ułatwia kierowcom korzystanie z niego w swoich pojazdach. Dzięki temu, Czechy stają się kolejnym krajem, który przyczynia się do rozwoju rynku paliw alternatywnych i promowania zrównoważonego transportu.

Paliwo HVO100 jest również coraz częściej wykorzystywane w transporcie publicznym, takim jak autobusy czy taksówki. Dzięki temu, nie tylko kierowcy indywidualni, ale także całe społeczeństwo może przyczynić się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Wprowadzenie paliwa HVO100 na rynek jest ważnym krokiem w kierunku zmniejszenia zależności od paliw kopalnych i przyczynienia się do ochrony środowiska. Warto zauważyć, że paliwo to jest wytwarzane wyłącznie ze źródeł odnawialnych, co oznacza, że jego wykorzystanie nie przyczynia się do wyczerpywania zasobów naturalnych.

Wraz z rosnącym zapotrze 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemcy mają problem z autami elektrycznymi. To nie tak miało być

Nowe podatki od samochodów. Ponad 3 tys. zł za starego diesla