w

Nowy piłkarz w Jagiellonii Białystok

Jetmir Haliti, 27-letni środkowy obrońca, został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok – drużyny zajmującej drugie miejsce w ekstraklasie. Piłkarz ten, który ma na koncie występ w reprezentacji Kosowa, podpisał kontrakt na półtora roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Informację tę potwierdził klub w środę.

Haliti dołączył do Jagiellonii z AIK Sztokholm, gdzie w poprzednim sezonie rozegrał 21 spotkań w szwedzkiej ekstraklasie, a jego drużyna zajęła 11. miejsce. Według biura prasowego klubu, piłkarz ten od najmłodszych lat związany był ze szwedzkim futbolem, grając w drużynach młodzieżowych i seniorskich. W AIK Sztokholm występował od 2021 roku, z krótką przerwą na wypożyczenie do Mjallby.

27-latek ma na swoim koncie jeden występ w reprezentacji Kosowa, który miał miejsce rok temu w meczu z Armenią, zakończonym wynikiem 2:2. W Jagiellonii jego głównym zadaniem będzie wzmocnienie rywalizacji na środku obrony, gdzie białostoczanie grają w systemie z dwoma stoperami i dwoma bocznymi obrońcami. Obecnie podstawową parę stoperów tworzą Adrian Dieguez z Hiszpanii oraz Mateusz Skrzypczak, a o miejsce w składzie rywalizuje z nimi Miłosz Matysik.

W wywiadzie dla klubowych mediów, Haliti powiedział, że transfer do Polski jest dla niego krokiem do przodu, a Jagiellonia jest drużyną, która ma więcej indywidualności niż jego poprzedni klub. Piłkarz ten jest wszechstronnym zawodnikiem, który może grać na kilku pozycjach, ale najczęściej występuje jako środkowy obrońca.

Haliti uważa, że gra w polskiej ekstraklasie pomoże mu w powrocie do reprezentacji Kosowa.    

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

„Interwencja: Wtargnął do internatu. Przez godzinę atakował jednego z wychowawców

Nowy zawodnik w Pluslidze zdradza kulisy transferu