w

Nowy podatek od samochodów. Kierowcy zapłacą za każdy kilometr

Wraz z postępującą elektryczną transformacją i rosnącą popularnością samochodów elektrycznych, wiele krajów zaczyna wprowadzać zmiany w przywilejach dla ich właścicieli. W niektórych przypadkach, kraje te nawet decydują się na całkowite likwidowanie tych przywilejów, a nawet wprowadzają nowe podatki. Przykładem takiej sytuacji jest Islandia, gdzie kierowcy samochodów elektrycznych muszą teraz płacić opłatę za każdy przejechany kilometr.

Wprowadzanie nowych opłat i podatków dla właścicieli samochodów elektrycznych jest często krytykowane przez zwolenników elektromobilności, którzy uważają, że powinno się zachęcać do korzystania z bardziej ekologicznych pojazdów, a nie utrudniać to poprzez dodatkowe koszty. Jednakże, dla niektórych krajów, wprowadzenie takich opłat jest konieczne ze względu na rosnące koszty utrzymania infrastruktury dla samochodów elektrycznych.

Islandia jest jednym z przykładów kraju, który zdecydował się na wprowadzenie opłaty za przejechany kilometr dla kierowców elektryków. Wprowadzenie tej opłaty jest spowodowane rosnącym zapotrzebowaniem na ładowarki i inne elementy infrastruktury dla samochodów elektrycznych, co wiąże się z wysokimi kosztami dla państwa. Wprowadzenie opłaty za przejechany 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wielkie święto polskiej muzyki potwierdzone. Znamy pierwsze gwiazdy

Polski film przyciągnął tłumy do kin. Popularni bohaterowie wracają! [zwiastun]