w

Nowy pomysł na zasilenie budżetu. Kierowcy mają zapłacić miliardy

Kolejny raz powraca dyskusja na temat nakładania coraz większych podatków na kierowców. Tym razem jest to spowodowane raportem „Quo vadis akcyzo?”, w którym autorzy wyraźnie wskazują, że to właśnie zmotoryzowani, a nie inni konsumenci, powinni ponosić jeszcze większe obciążenia podatkowe. Według nich, wdrożenie zaleceń zawartych w raporcie przyniesie w niedalekiej przyszłości dodatkowe miliardy złotych do budżetu państwa, pochodzące z kieszeni kierowców. Jest to kolejny argument za tym, aby zwiększyć podatki dla tej grupy społecznej.

Raport „Quo vadis akcyzo?” jest jednym z wielu dokumentów, które poruszają kwestię opodatkowania kierowców. W ostatnich latach coraz częściej słyszymy głosy, że to właśnie zmotoryzowani powinni ponosić większy ciężar finansowy, związany z utrzymaniem dróg i infrastruktury drogowej. Wiele osób uważa, że kierowcy są w stanie wyłożyć większe sumy na podatki, ponieważ posiadanie samochodu jest luksusem, a nie koniecznością.

Jednakże, nie wszyscy zgadzają się z takim podejściem. Wielu kierowców uważa, że już teraz są obciążeni wysokimi podatkami, a dodatkowe podwyżki tylko pogorszą ich sytuację finansową. W końcu, posiadanie samochodu jest nie tylko wygodą, ale często także koniecznością, szczególnie dla osób mieszkających na wsi lub w małych miejscowościach, gdzie brak odpowiedniej komunikacji publicznej.

Ponadto, niektórzy eksperci wskazują, że zwiększanie podatków dla 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niespodziewane spotkanie w ogrodzie. Fani domagają się tylko jednego

dziś, 29 maj 21:35 (TVN) – 72 godziny