w

Obowiązkowe opony zimowe. Sprawdź, zanim pojedziesz na ferie

Już za kilka dni w wielu regionach Polski rozpoczną się ferie zimowe, a wraz z nimi wzrośnie liczba rodzin planujących wyjazd do zimowych kurortów we Włoszech, Austrii, Francji czy Szwajcarii. Jednak zanim wsiądą do samochodów i ruszą w drogę, ważne jest, aby wiedzieli, jakie opony powinni mieć w poszczególnych krajach. W niektórych z nich bowiem obowiązkowe są opony zimowe, a nieposiadanie ich może skutkować surowymi konsekwencjami.

Włochy, Austria, Francja i Szwajcaria to popularne destynacje dla polskich rodzin w czasie ferii zimowych. Jednak każdy z tych krajów ma swoje własne przepisy dotyczące używania opon zimowych. Włochy wymagają opon zimowych tylko w niektórych regionach, takich jak Dolina Aosty, Trentino czy Friuli-Wenecja Julijska. W pozostałych częściach kraju opony zimowe są zalecane, ale nie są obowiązkowe. Jednak w przypadku jazdy po drogach górskich, opony zimowe są niezbędne.

W Austrii opony zimowe są obowiązkowe od 1 listopada do 15 kwietnia na wszystkich drogach publicznych. W przypadku złamania tego przepisu, kierowca może zostać ukarany mandatem w wysokości do 5 000 euro. W niektórych regionach Austrii, 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziś, 11 sty 21:05 (Polsat) – Nowożeńcy

Nowa Toyota Camry trafi do Polski. Kiedy ruszą zamówienia?