w

Opisali, jak wirus odry skolonizował mózg i po latach zabił chorego

Naukowcy z Mayo Clinic opisali, w jaki sposób wirus odry uległ mutacji i zdołał zainfekować mózg osoby, która w końcu zmarła na rzadko występujące podostre stwardniające zapalenie mózgu. Badacze wykazali, że wirus odry, który pierwotnie atakuje układ oddechowy, może również przenikać do mózgu i wywoływać poważne powikłania neurologiczne.

W swoim badaniu naukowcy zidentyfikowali specyficzne mutacje w wirusie odry, które umożliwiły mu przekroczenie bariery krew-mózg i zainfekowanie komórek mózgowych. Wirus ten wywołał u zarażonej osoby podostre stwardniające zapalenie mózgu, co doprowadziło do jej śmierci.

Naukowcy zwracają uwagę, że w związku ze spadającą liczbą szczepień przeciwko odrze, istnieje ryzyko wzrostu liczby przypadków tej choroby w najbliższych latach. Szczepienia przeciwko odrze są niezwykle ważne, ponieważ zapobiegają one rozprzestrzenianiu się wirusa i chronią przed poważnymi powikłaniami, takimi jak podostre stwardniające zapalenie mózgu.

W związku z tym, naukowcy apelują do społeczeństwa o przestrzeganie zaleceń dotyczących szczepień i przypominają o konieczności ochron 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tragiczna śmierć Dennisa Wilsona. To miała być ostatnia impreza przed odwykiem

Robot Tesli zaatakował i zranił pracownika fabryki. Roboty nam zagrażają?