w

Oscarowe hity i polskie premiery. Na co warto iść do kina w lutym?

Pierwsze miesiące roku są zawsze wyjątkowo ekscytującym okresem dla miłośników kina. To wtedy na duże ekrany trafiają najbardziej wyczekiwane filmy, które zostały wyróżnione na prestiżowych festiwalach filmowych oraz biorą udział w wyścigu po Oscary. Dodatkowo, w tym czasie pojawiają się również rodzime produkcje, które z pewnością warto zobaczyć. Druga połowa lutego nie jest wyjątkiem – w ciągu najbliższych dwóch tygodni do kin wejdzie kilka filmów, które z pewnością zasługują na uwagę.

Wśród tych produkcji znajdują się zarówno filmy zagraniczne, jak i polskie. Warto wspomnieć o filmie „Parasite” w reżyserii Bong Joon-ho, który zdobył Złotą Palmę na festiwalu w Cannes oraz aż sześć nominacji do Oscara, w tym w kategorii „Najlepszy film”. Kolejnym filmem, który z pewnością przyciągnie uwagę widzów, jest „1917” w reżyserii Sama Mendesa. Ten wojenny dramat został uhonorowany trzema Złotymi Globami oraz dziesięcioma nominacjami do Oscara.

Nie można również zapomnieć o polskich produkcjach, które również zasługują na uwagę. W kinach pojawi się m.in. „Jak najdalej stąd” w reżyserii Piotra Domalewskiego, który został nagrodzony na festiwalu w Gdyni oraz „Solid Gold” w reżyserii Jana Komasy, który zdobył nagrodę na festi 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kierowca Szymona Hołowni przyłapany. Za to należy się mandat

Czarne dziury, gwiazdy i galaktyki. Nowe badania mogą zmienić rozumienie początków wszechświata