w

Oscary 2024: Przewidywalność i brak zaskoczeń. Gale nie były kiedyś takie nudnie!

Każdego roku na ten dzień cały świat filmowy wyczekuje z niecierpliwością – rozdanie Oscarów! Tegoroczna gala już się odbyła, poznaliśmy wszystkich laureatów, a teraz nadszedł czas na podsumowania. Czy ceremonia w tym roku przyniosła jakieś niespodzianki, czy też werdykt Amerykańskiej Akademii Filmowej był przewidywalny? Czy ktoś został niesłusznie pominięty, a ktoś inny niezasłużenie nagrodzony? Czy było nudno czy też ekscytująco? Jakie są pierwsze reakcje na wyniki? Co sądzą o tym krytycy i dziennikarze filmowi? Przekonajmy się!

Oscarowe rozdanie nagród jest jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie kina. To właśnie w tym czasie największe gwiazdy i twórcy filmowi spotykają się, by uhonorować najlepsze produkcje i osoby związane z przemysłem filmowym. Tegoroczna gala odbyła się 9 lutego w Dolby Theatre w Los Angeles, a jej gospodarzem był znany komik i aktor, Chris Rock.

Wielu z nas z niecierpliwością czekało na ogłoszenie wyników i z pewnością niektórzy zostali zaskoczeni. Jedną z największych niespodzianek był wybór filmu „Parasite” w kategorii najlepszego filmu. To pierwszy raz w historii, kiedy film nieanglojęzyczny zdobył tę nagrodę. „Parasite” został również uhonorowany w kategoriach najlepszego reżysera, najlepszego scenariusza oryginalnego oraz najlepszego filmu międzynarodowego 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przejazd przez basen i atak na baterię. Tak się testuje samochody elektryczne

Rolnik odkrył groby rzymskiej rodziny. Najpierw zmarło dziecko, po nim rodzice