w

Pandemia dała im w kość. Ceny dla turystów mogą być znacznie wyższe

Japonia jest jednym z krajów, które zostały dotknięte silnie przez pandemię. Wpływ na gospodarkę tego kraju był ogromny, a szczególnie odczuwalne były skutki w sektorze turystycznym. Jednakże, w ostatnim czasie, widać wyraźne ożywienie w tej branży, co jest pozytywnym sygnałem dla całego kraju.

Japończycy starają się teraz wykorzystać ten moment, aby jeszcze bardziej rozwinąć swoją gospodarkę turystyczną. Jednym z pomysłów, który jest rozważany, jest wprowadzenie różnych cenników dla mieszkańców oraz turystów. W ten sposób, Japończycy chcą zwiększyć swoje dochody z turystyki, a jednocześnie zachęcić obcokrajowców do odwiedzenia ich kraju.

Pierwsze próby wprowadzenia różnych cen dla mieszkańców i turystów są już widoczne. Na przykład, w niektórych restauracjach i sklepach, ceny dla turystów są wyższe niż dla mieszkańców. Jest to wyraźny sygnał, że Japończycy chcą wykorzystać swoją popularność wśród turystów do zwiększenia swoich dochodów.

Jednakże, niektórzy krytykują ten pomysł, twierdząc że może to zniechęcić turystów do odwiedzenia Japonii. W końcu, nikt nie lubi pł 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polacy nie chcą elektryków. Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości

NASA uruchamia „latarnię” księżycową. To autonomiczny system nawigacji