w

Piękne, zapomniane imię. W Polsce nosi je garstka kobiet

Klotylda lub Clothilde, znane również jako Clotilde, jest germańskim imieniem o pięknym brzmieniu i bogatym znaczeniu. W Polsce jest rzadko nadawane, a według danych Głównego Urzędu Statystycznego nosi je mniej niż sto kobiet. Jednakże, warto poznać więcej o pochodzeniu, historii i cechach, które przypisuje się osobom noszącym to imię.

Pochodzenie imienia Klotylda lub Clothilde można śledzić aż do starożytnych plemion germańskich. Jest to złożone imię, składające się z dwóch części: „hlod” oznaczającego „sławę” oraz „hild” oznaczającego „walkę”. Oznacza więc „sławną walkę” lub „sławną wojowniczkę”. Imię to było popularne wśród plemion germańskich, a także wśród królewskich rodów, szczególnie w czasach średniowiecza.

W Polsce imię Klotylda lub Clothilde pojawiło się dopiero w XIX wieku, kiedy to zaczęło być nadawane przez rodziców, którzy szukali nietypowych i egzotycznych imion dla swoich dzieci. Jednakże, mimo swojego pięknego brzmienia i bogatego znaczenia, imię to nie zdobyło dużej popularności w naszym kraju.

Osoby noszące imię Klotylda lub Clothilde są często opisywane jako silne, niezależne i odważne. Mają silną wolę i 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Smoka zobaczysz już nie tylko pod Wawelem. Kraków będzie miał nową atrakcję. Szykuje się turystyczny hit?

Nowe smartwatche Hama z serii 8900 kuszą ekranami AMOLED i nowymi funkcjami