w

Pijani kierowcy masowo tracą auta, lecz eksperci wątpią czy to sukces

Wprowadzone 14 marca przepisy dotyczące konfiskaty pojazdów w przypadku prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu wciąż budzą pewne wątpliwości. Pomimo tego, że nowe przepisy są już w mocy, brakuje jeszcze przepisów wykonawczych, co utrudnia dokładne zrozumienie całego procesu. Jednakże, pomimo braku wytycznych, policja nie zwalnia tempa i już w ciągu trzech dni od wprowadzenia przepisów zatrzymała aż 60 pojazdów, którymi kierowali pijani kierowcy.

Wprowadzone przepisy mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. Zgodnie z nimi, policja ma prawo do natychmiastowego zatrzymania pojazdu, jeśli podejrzewa, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. W takim przypadku, pojazd zostaje przetransportowany na parking policyjny, gdzie zostaje poddany szczegółowej kontroli.

Jedną z głównych obaw dotyczących nowych przepisów jest brak wytycznych dotyczących całego procesu konfiskaty pojazdu. Wiele osób zastanawia się, jak długo będzie trwał proces, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszty związane z odzyskaniem pojazdu. W związku z tym, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pracuje nad opracowaniem przepisów wykonaw 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziś, 27 mar 21:00 (TVN 7) – Na rauszu

„Imago” filmem otwarcia festiwalu filmowego Script Fiesta