w

Podatek od smartfona. Złożono pozew przeciwko Skarbowi Państwa

Stowarzyszenie Filmowców Polskich ogłosiło, że złożyło pozew przeciwko Skarbowi Państwa w związku z brakiem wdrożenia przepisów dotyczących tzw. opłaty reprograficznej. Jest to podatek od smartfonów i tabletów, który ma być przeznaczony na wsparcie twórców filmowych i audiowizualnych. Według przedstawicieli artystów, brak wdrożenia tych przepisów jest naruszeniem ich praw i domagają się odszkodowania w wysokości kilkuset milionów złotych.

Opłata reprograficzna została wprowadzona w 2015 roku i miała na celu zrekompensowanie twórcom strat wynikających z kopiowania ich dzieł przez użytkowników urządzeń elektronicznych. Jednak do dziś nie zostały wdrożone przepisy dotyczące pobierania i rozdysponowania tej opłaty, co skutkuje brakiem wsparcia dla artystów.

Stowarzyszenie Filmowców Polskich podkreśla, że opłata reprograficzna jest ważnym źródłem dochodu dla twórców filmowych i audiowizualnych, którzy ponoszą duże koszty produkcji i promocji swoich dzieł. Brak wdrożenia przepisów w tym zakresie jest nie tylko naruszeniem praw twórców, ale także utrudnia im pracę i utrzymanie się z wykonywania swojego zawodu.

W związku 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dariusz Pachut ma nową zajawkę. Rabczewskiej skoczy ciśnienie

Poruszenie w Gieczynku. Ksiądz wyciął stare dęby, dostał karę i domaga się przeprosin