w

Policja wezwana do ludzkich szczątków wydobyła zwłoki nastolatka sprzed tysięcy lat

W październiku ubiegłego roku policja w Irlandii Północnej otrzymała wezwanie dotyczące ciała znalezionego w bagnie w Bellaghy. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze przeprowadzili wstępne oględziny, jednak nie byli w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy szczątki należały do osoby zmarłej w niedalekiej przeszłości, czy też były to pozostałości po dawno zmarłym. W związku z tym, podjęto decyzję o przeprowadzeniu wydobycia ciała zgodnie z procedurami kryminalistycznymi, aby zachować możliwość przeprowadzenia badań DNA w celu ustalenia tożsamości ofiary.

Detektyw inspektor Nikki Deehan, która brała udział w akcji, wyjaśniła, że celem działań policji było zachowanie wszelkich śladów i dowodów, które mogłyby pomóc w ustaleniu okoliczności śmierci i identyfikacji osoby zmarłej. Jednakże, po przeprowadzeniu badań okazało się, że nie było konieczności wykorzystania materiału genetycznego, ponieważ udało się ustalić tożsamość ofiary na podstawie innych dostępnych informacji.

Policja kontynuuje śledztwo w celu wyjaśnienia okoliczności śmierci i ustalenia ewentualnych podejrzanych. Detektyw Deehan podkreśliła, że każde znalezisko jest ważne i może mieć kluczowe znaczenie w dochodzeniu, dlatego też apeluje do społeczności o zgłaszanie wszelkich informacji, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu tej sprawy. 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Po urlopie macierzyńskim wraca na scenę. Paloma Faith na koncercie w Polsce [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Toyota ma problem z TICO. Oszukiwała na silnikach Diesla