w

Policja zastawiła pułapkę na kierowcę i zabrała mu prawko. Jest wyrok sądu

Policjanci z Krakowa postanowili ukarać pewnego kierowcę Suzuki, który ich zdaniem niebezpiecznie wyprzedził radiowóz tuż przed przejściem dla pieszych. W wyniku tego zdarzenia, kierowca został ukarany grzywną w wysokości 1500 zł oraz otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów przez okres 6 miesięcy. Jednakże, po przeanalizowaniu sprawy przez sąd, kierowca został uniewinniony od zarzucanych mu czynów w II instancji, a także odzyskał swoje prawo jazdy.

Cała sytuacja rozpoczęła się, gdy policjanci zauważyli, że kierowca Suzuki wyprzedza radiowóz bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Według nich, ten manewr był niebezpieczny i narażał na niebezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jednakże, kierowca zakończył manewr przed przejściem, poruszając się z dozwoloną prędkością, a na samym przejściu nie było żadnych pieszych.

Mimo to, policjanci postanowili ukarać kierowcę grzywną w wysokości 1500 zł oraz nałożyć na niego zakaz prowadzenia pojazdów przez okres 6 miesięcy. Kierowca nie zgadzał się z tymi zarzutami i zdecydował się na odwołanie do sądu.

Po przeanalizowaniu dowodów i przesłuchań świadków, sąd w II instancji uznał, że kierowca nie popełnił żadnego wykroczenia. W swoim uzasadnieniu, sąd podkreślił, że kierowca zakończył manewr przed przejściem dla pieszych, co jest zgodne z przepisami ruchu drogowego. Ponadto, na samym przejściu nie było żadnych pieszych, więc nie było zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

W związku z tym, kierowca został uniewinniony od zarzucanych mu czynów i odzyskał swoje prawo jazdy. Sąd uznał, że nie ma podstaw do nałożenia na niego kary grzywny oraz zakazu prowadzenia pojazdów. Cała sytuacja 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Największe luki logiczne w hitach Disneya! Znasz wszystkie?

USA mają futurystyczny napęd do prędkości hipersonicznych