w

Polskie lasy będą ładowały samochody elektryczne. Co z programem Las Energii?

Według informacji przekazanych przez wiceministra klimatu i środowiska Michała Dorożałę, Lasy Państwowe mają zamiar zrealizować ambitny projekt budowy aż 100 stacji ładowania dla pojazdów elektrycznych do roku 2024. W ramach programu Las Energii, planowane jest również wdrożenie budowy farm wiatrowych oraz słonecznych. Celem tego przedsięwzięcia jest promowanie zrównoważonego rozwoju oraz redukcja emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Wiceminister Dorożała podkreślił, że inwestycja w infrastrukturę ładowania dla pojazdów elektrycznych jest nie tylko korzystna dla środowiska, ale także dla gospodarki. Wprowadzenie nowoczesnych technologii w sektorze transportowym przyczyni się do zmniejszenia zależności od paliw kopalnych oraz stworzy nowe miejsca pracy.

Projekt budowy stacji ładowania dla pojazdów elektrycznych jest częścią szerszego programu Las Energii, który zakłada również rozwój farm wiatrowych i słonecznych. Dzięki temu, Lasy Państwowe będą mogły wykorzystać swoje zasoby naturalne w celu 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cała prawda o polskim piłkarzu. „W moim życiu wiele razy się potykałem”

dziś, 28 sty 20:00 (Polsat) – Wkręceni 2