w

„Powstaniec 1863”: To pierwszy od 30 lat film o Powstaniu Styczniowym

12 stycznia 2024 roku na ekrany polskich kin wejdzie długo oczekiwany film „Powstaniec 1863” w reżyserii utalentowanego Tadeusza Syki. Film ten opowiada historię jednego z najważniejszych wydarzeń w polskiej historii – Powstania Styczniowego, które miało miejsce w 1863 roku. Głównym bohaterem filmu jest kapelan i dowódca, ks. gen. Stanisław Brzóska, który walczył o wolność i niepodległość Polski.

W poniedziałek, w Sali Kinowej Centrum Bankowo-Finansowego w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa z udziałem reżysera Tadeusza Syki oraz głównych aktorów. W trakcie konferencji, twórcy filmu podzielili się swoimi wrażeniami z planu oraz opowiedzieli o trudnościach, jakie napotkali podczas realizacji tego ambitnego projektu.

„Powstaniec 1863” to nie tylko film o bohaterskich czynach polskich powstańców, ale także o miłości, przyjaźni i poświęceniu. W filmie zobaczymy nie tylko dramatyczne sceny bitew, ale także emocjonujące relacje między bohaterami oraz ich walkę o przetrwanie w trudnych warunkach.

Reżyser Tadeusz Syka postawił 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wielkie poruszenie w domu Chodakowskiej. Zastanawiała się nad tym od lat. „W końcu się zdecydowałam”

Kolejny odcinek A4 będzie poszerzony. Jest program inwestycji