w

Praludzie jedli zwierzęta słoniowate. W menu mamut południowy

Zespół naukowców z Hiszpanii przeprowadził badania na szkielecie dużego zwierzęcia z gatunku słoniowatych. W trakcie badań odkryto ślady po narzędziach, które zostały użyte przez przodków ludzi. Analizy wykazały, że ponad milion lat temu praludzie skonsumowali mamuta południowego. Jest to najstarsze znane świadectwo takiego działania w całej Europie.

Badania przeprowadzone przez hiszpańskich naukowców miały na celu lepsze zrozumienie zachowań i zwyczajów praludzi, którzy zamieszkiwali Europę ponad milion lat temu. W trakcie badań skupiono się na szkielecie dużego zwierzęcia z gatunku słoniowatych, który został znaleziony w Hiszpanii. Analizy wykazały, że na szkielecie znajdują się ślady po narzędziach, które zostały użyte przez przodków ludzi.

Naukowcy zidentyfikowali narzędzia jako kamienne ostrza, które zostały wykorzystane do rozbicia kości i wydobycia mięsa z ciała mamuta. Odkrycie to jest niezwykle ważne, ponieważ jest to najstarsze znane świadectwo wykorzystania narzędzi do konsumpcji mięsa w Europie. Wcześniej 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowy drapacz chmur zmieni panoramę Nowego Jorku. Już budzi kontrowersje

Królowali na listach przebojów. Wokalista The Rasmus obchodzi 45. urodziny