w

Prawo jazdy stracisz za +30 km/h w terenie zabudowanym. Unijni urzędnicy są za

Zgodnie z propozycją przedstawicieli Parlamentu Europejskiego, limit prędkości w obszarze zabudowanym w Polsce powinien wynosić maksymalnie 30 km/h, co oznacza zmniejszenie obecnego limitu o 20 km/h. Jest to część szerszej inicjatywy mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach w całej Unii Europejskiej. Według europosłów, taki przepis powinien obowiązywać we wszystkich krajach członkowskich, a decyzje o zatrzymaniu prawa jazdy za przekroczenie limitu prędkości powinny być respektowane wzajemnie przez wszystkie państwa UE.

Obecnie w Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach europejskich, limit prędkości w obszarze zabudowanym wynosi 50 km/h. Jednak według danych statystycznych, większość wypadków drogowych w UE ma miejsce właśnie w miastach i na drogach w obszarze zabudowanym. Dlatego też, zmniejszenie limitu prędkości do 30 km/h ma na celu zmniejszenie liczby wypadków oraz poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Propozycja ta spotkała się z mieszanym odbiorem wśród kierowców i ekspertów. Niektórzy uważają, że zmniejszenie limitu prędkości może spowodować zwiększenie czasu podróży oraz frustrację u kierowców. Jednak inni argumentują, że bezpieczeństwo na drogach powinno być priorytetem, a zmniejszenie limitu prędkości może przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków i ofiar na drogach.

W przypadku przyjęcia tej propozycji, Polska 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziś, 10 lut 20:00 (TVN 7) – Batman: Początek

Genów nie oszukasz. Wnuk Johna Bonhama (Led Zeppelin) debiutuje