w

Przed Eurowizją zagrają na nosie Izraelowi? Oto, kogo chcą wysłać na konkurs!

Do finału Eurowizji pozostało nieco ponad 3 miesiące, a w całej Europie (i nie tylko) trwają wybory reprezentantów poszczególnych krajów. W tym czasie, również w Islandii, która na razie nie potwierdziła swojego udziału, ogłoszono preselekcje. Jednak niespodziewanie, ten mały kraj stał się jednym z głównych faworytów do wygrania całego konkursu. Jak to możliwe?

Islandia, kraj znany przede wszystkim ze swojej pięknej przyrody i kultury, zaskoczyła wszystkich swoim potencjałem muzycznym. W ostatnich latach, islandzka scena muzyczna zyskała na popularności, a jej przedstawiciele zdobyli uznanie na międzynarodowym rynku. Jednym z najbardziej znanych artystów z tego kraju jest Björk, która od lat jest ikoną muzyki alternatywnej.

Jednak to nie tylko indywidualni artyści przyczynili się do sukcesu Islandii w muzyce. W 2009 roku, islandzka grupa muzyki pop, Yohanna, zajęła drugie miejsce w finale Eurowizji, co było ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich. Od tego czasu, Islandia regularnie wysyła swoich reprezentantów na ten prestiżowy konkurs, jednak bez większych sukcesów.

W tym roku, wszystko może się zmienić. Islandia wybrała swojego repre 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ranking najchętniej kupowanych samochodów. Takiej sytuacji jeszcze nie było

W „The Voice Senior” dali jej kosza! Teraz Szczepanik przeprosił ją za fatalny błąd