w

Ranking najlepszych filmów muzycznych. Od Casha do Eltona Johna

Filmy muzyczne to nie tylko klasyczne musicale, ale także pełne emocji dramaty, które opowiadają historie legend sceny, od których trudno się oderwać. W tych filmach możemy zobaczyć nie tylko wspaniałe występy muzyczne, ale także poznać głębsze warstwy życia i kariery artystów. Od Joaquina Phoenixa w roli Johnny’ego Casha po Tarona Egertona jako Elton John, widzowie mogą być pewni, że czeka ich niezapomniany seans. Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych produkcji filmowych, które warto zobaczyć.

1. „Walk the Line” (2005) – film opowiadający o życiu i karierze legendarnego muzyka country, Johnny’ego Casha. W rolę Casha wcielił się Joaquin Phoenix, a w roli jego żony June Carter wystąpiła Reese Witherspoon. Film ten zdobył trzy Oscary, w tym dla Witherspoon za najlepszą rolę żeńską.

2. „Rocketman” (2019) – biograficzny film opowiadający o życiu i karierze Eltona Johna. W rolę słynnego piosenkarza wcielił się Taron Egerton, który za swoją rolę otrzymał wiele pochwał. Film ten został również uhonorowany nagrodą dla najlepszego filmu muzycznego na Złotych Globach.

3. „Bohemian Rhapsody” (2018) – film opowiadający o życiu i karierze Freddiego Mercury’ego, wokalisty zes 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odkryj pierwsze filmy Mastercard OFF CAMERA 2024!

Andrzej Piaseczny ruszył na egzotyczne wakacje. „Trzeba sobie czasem poszaleć”