w

Ręczna skrzynia biegów właśnie umiera. Nowe dane nie pozostawiają złudzeń

Ręczne skrzynie biegów odchodzą powoli do historii, a oferta nowych samochodów wyposażonych w manualną przekładnię kurczy się z każdym rokiem. Obecnie, manualne skrzynie biegów są dostępne głównie w najtańszych segmentach rynku, a ich popularność stale maleje. Wraz z postępem technologicznym i rosnącym zapotrzebowaniem na samochody elektryczne, nie ma wątpliwości, że dni ręcznych skrzyń biegów są już policzone.

W przeszłości, manualne skrzynie biegów były standardowym wyposażeniem większości samochodów. Kierowcy cieszyli się możliwością samodzielnego zmieniania biegów, co dawało im większą kontrolę nad pojazdem. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się nowocześniejsze i wygodniejsze rozwiązania, takie jak automatyczne skrzynie biegów. Wraz z tym, manualne skrzynie biegów zaczęły tracić na popularności.

Obecnie, większość producentów samochodów oferuje automatyczne skrzynie biegów jako standardowe wyposażenie, a manualne są dostępne tylko jako opcja. W niektórych przypadkach, manualna przekładnia jest dostępna tylko w najtańszych wersjach modeli, co oznac 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chciała być panią od w-f w szkole, a została aktorką. „Byłabym bardzo dobrym pedagogiem”

100 czołgów dla Ukrainy od malutkiego kraju w Azji