w

Rekordowa cena za… cytrynę sprzed niemal 300 lat

W wyniku zaciętej aukcji, która odbyła się w Brettells Auctioneers & Valuers w Newport w hrabstwie Shropshire, 285-letnia cytryna została sprzedana za imponującą sumę 1400 funtów. Owoc ten, mimo swojego wieku, zachował swój kształt i stanowi unikatową pamiątkę z przeszłości.

Znaleziony w dolnej szufladzie XIX-wiecznej komody, owoc ten był przedmiotem dziedzictwa po wuju, który przekazał go swoim spadkobiercom. Przeglądając odziedziczone po nim przedmioty, spadkobiercy natknęli się na tę niezwykłą cytrynę i postanowili skonsultować się z ekspertami z Brettells Auctioneers & Valuers w celu określenia jej wartości.

Po dokładnym przebadaniu i ocenie, specjaliści zauważyli, że ta 285-letnia cytryna jest nie tylko unikatowym przedmiotem, ale również posiada wartość kolekcjonerską. Dzięki swojemu wiekowi i niezwykłemu stanowi, owoc ten stał się obiektem pożądania dla kolekcjonerów i miłośników antyków.

Dzięki starannej promocji i zainteresowaniu ze strony potencjalnych nabywców, aukcja ta przyciągnęła wielu uczestników, którzy chcieli zdobyć tę wyjątkową cytrynę. Ostatecznie, po zaciętej walce, owoc ten został sprzedany za imponującą sumę 1400 funtów, co stanowiło znacznie wyższ 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Daniel Olbrychski porównał Angelinę Jolie do… Beaty Tyszkiewicz

W Gliwicach rusza produkcja dostawczych samochodów napędzanych nowym paliwem