w

Reżyserka „Chłopów” przerywa milczenie. „Lipce 2.0 na skalę światową”

Kontrowersje wokół filmu „Chłopi” wciąż nie milkną, a ostatnia porażka w wyścigu po Oscara tylko pogłębiła dyskusję na temat produkcji tego dzieła. Polski tytuł w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmanów został całkowicie pominięty przez Amerykańską Akademię Filmową, nie otrzymując żadnej nominacji do prestiżowej nagrody. Reżyserka nie pozostała obojętna na ten fakt i publicznie wyraziła swoje rozczarowanie, jednocześnie odnosząc się do spekulacji na temat warunków pracy malarzy, które w ostatnich tygodniach były szeroko dyskutowane.

Niektórzy krytycy uważają, że decyzja Akademii była niesprawiedliwa i nieuzasadniona, biorąc pod uwagę ogromny sukces filmu na całym świecie. „Chłopi” zdobyli wiele nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych, a także cieszyli się uznaniem widzów i krytyków. Jednakże, pomimo tych osiągnięć, film został całkowicie zignorowany przez Amerykańską Akademię Filmową, co wywołało wiele kontrowersji i spekulacji.

Reżyserka Dorota Kobiela nie ukrywa swojego rozczarowania i publicznie wyraża swoje zdanie na temat tej sytuacji. W jednym z wywiadów stwierdziła, że nie rozumie decyzji Akademii i uważa ją za niesprawiedliwą. Jednocześnie, odniosła się również do doniesień na temat warunków pracy malarzy, którzy brali ud 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ministerstwo Cyfryzacji powołało zespół ds. rozwoju AI w Polsce

Grzegorz Kupczyk sięgnął po wielki polski przebój. „Nie zrobiłem tego dla poklasku”