w

Rolnik odkrył groby rzymskiej rodziny. Najpierw zmarło dziecko, po nim rodzice

W grudniu ubiegłego roku rolnik z wsi Nowa Warbowka w Bułgarii pracował na swoim polu, orał ziemię, gdy nagle pług uderzył w duży kamień. Zaniepokojony mężczyzna postanowił zbadać, co mogło spowodować takie zatrzymanie pracy. Kiedy zbliżył się do miejsca uderzenia, zauważył, że kamień był w rzeczywistości dużą kamienną płytą, a pod nią znajdowały się kości. Natychmiast poinformował o swoim odkryciu policję.

Na miejsce zdarzenia przybył patrol, a wraz z nim archeolog i specjalista od prehistorii, Nedko Elenski. Po dokładnym przebadaniu znaleziska, Elenski stwierdził, że rolnik natrafił na rzymski grobowiec. Z uwagi na znaczenie odkrycia, natychmiast skontaktował się z Kaliną Chakarovą, specjalistką od historii starożytnej.

Po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń, Chakarova rozpoczęła wykopaliska na miejscu odkrycia. Przez kolejne tygodnie, wraz ze swoim zespołem, przeprowadziła dokładne badania i dokumentację grobowca. Odkryto w nim wiele cennych artefaktów, takich jak naczynia, biżuteria i monety, które pozwoliły na dokładniejsze zrozumienie życia i kultury rzymskich mieszkańców tych terenów.

Odkrycie to wzbudziło duże zainteresowanie wśród lokalnej społeczności i stało się ważnym elementem w historii regionu. Dzięki staraniom rolnika i współpracy z ekspertami, udało się odkryć kolejny kawałek zagadki przeszłości i przybliżyć nam życie naszych przodków. 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oscary 2024: Przewidywalność i brak zaskoczeń. Gale nie były kiedyś takie nudnie!

Niemcy zamknęli autostradę. Tunelem nie dojedziesz do Polski