w

Rosjanie i Arabowie nie ustępują. Cięcia w wydobyciu ropy zostają na dłużej

Arabia Saudyjska oraz Rosja, dwa największe producentki ropy naftowej na świecie, postanowiły podtrzymać decyzję o ograniczeniu dziennej produkcji surowca do końca 2023 roku. Informację tę przekazała agencja Reuters, powołując się na oficjalne oświadczenie obu państw.

Oba kraje argumentują swoje działanie „obawą dotyczącą popytu i wzrostu gospodarczego” na świecie. W obliczu niepewnej sytuacji na rynkach globalnych, Arabia Saudyjska i Rosja postanowiły utrzymać stabilność cen ropy poprzez utrzymanie ograniczeń w produkcji.

Taki ruch może mieć znaczący wpływ na ceny surowca na międzynarodowych giełdach. Ograniczenie produkcji ropy przez dwa największych graczy na rynku może doprowadzić do podwyżek cen, co może mieć negatywny wpływ na gospodarki krajów importujących ten surowiec.

Decyzja Arabia Saudyjskiej i Rosji jest również ważnym sygnałem dla innych krajów producentów ropy, które również mogą zdecydować się na utrzymanie ograniczeń w produkcji. W ostatnich latach, dzięki rozwojowi technologii wydobycia ropy łupkowej, Stany Zjednoczone stały się jednym z największych producentów surowca 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 lat od powstania „My Słowianie”. „Mówili, że nic z tego nie będzie”

Twój nowy samochód elektryczny nie będzie utrapieniem. Naukowcy już o to walczą