w

Rusza śledztwo w sprawie Orlenu. W tle nadużycia i niedopełnienie obowiązków

Prokuratura Okręgowa w Płocku wszczęła śledztwo w sprawie fuzji Orlenu i Grupy Lotos, która miała miejsce w sierpniu 2022 roku. Według organów śledczych, podczas głośnej transakcji mogło dojść do nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez zarząd PKN Orlen, co mogło spowodować znaczną szkodę majątkową. W związku z tym, prokuratura postanowiła dokładnie zbadać okoliczności fuzji i ustalić, czy doszło do ewentualnych nieprawidłowości.

Jednocześnie, prokuratura prowadzi również osobne śledztwo w sprawie tzw. „cudu na Orlenie”, czyli utrzymywania nienaturalnie niskich cen paliw w Polsce. W ostatnich latach, ceny paliw w Polsce były znacznie niższe niż w innych krajach europejskich, co budziło podejrzenia o możliwe nieprawidłowości w działalności PKN Orlen. W związku z tym, prokuratura postanowiła dokładnie prześledzić tę sprawę i ustalić, czy doszło do nadużycia uprawnień przez zarząd spółki.

W obu sprawach, prokuratura będzie współpracować z innymi organami ścigania oraz specjalistami z dziedziny ekonomii i prawa gospodarczego, aby dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne dowody i ustalić ewentualne nieprawidłowości. Celem śledztwa jest wyjaśnienie wszystkich wątpliwości i ukaranie ewentualnych winnych, a także ochrona interesów państwa i obywateli. 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Elon Musk ogłasza sukces. Jego firma umieściła swój pierwszy czip w mózgu pacjenta

dziś, 31 sty 22:05 (Ale kino+) – Strangerland