w

Samoloty, węże, igły i… liczby – czego boją się znani muzycy?

Niektóre z nich mogą wydawać się wam znajome, a inne tak dziwaczne, że trudno nawet powiedzieć, skąd się wzięły. Ale fobie są powszechne i dotykają nie tylko zwykłych ludzi, ale także znanych i utalentowanych muzyków. Część artystów po prostu stara się unikać na co dzień źródeł swojego strachu, ale niektórzy potrafią wkładać spory wysiłek w to, żeby wykluczyć jakiekolwiek ryzyko. Zdarza się, że czyjaś fobia decyduje nawet o przebiegu trasy koncertowej. Czego więc boją się gwiazdy?

Jedną z najczęstszych fobii wśród muzyków jest lęk przed występami na żywo. Choć dla wielu artystów jest to naturalna część ich pracy, dla niektórych może być to prawdziwy koszmar. Niektórzy muzycy cierpią na tzw. „lęk sceniczny”, który objawia się silnym stresem, niepokojem, a nawet atakami paniki przed wyjściem na scenę. W takich przypadkach, występy na żywo mogą być dla nich prawdziwym wyzwaniem, a niekiedy nawet przyczyną rezygnacji z kariery muzycznej.

Inną powszechną fobią wśród gwiazd jest lęk przed lataniem. Wielu muzyków musi podróżować samolotem w celu dotarcia na koncerty czy promocję swojej muzyki. Dla niektórych jednak, lęk przed lataniem jest tak silny, że może wpłynąć na decyzję o odwołaniu koncertu lub nawet całej trasy koncertowej. Przykładem takiego muzyka jest brytyjski wokalista, Robbie Williams, który cierpi na lęk przed lataniem i często musi korzyst 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Był przystojniakiem z telewizji i chłopakiem Kylie Minogue. Dziś mało kto go pamięta

Unijne dofinansowanie ważnego odcinka S12. Ponad 100 mln euro